Hababam Sınıfı efsane kadro ile tekrardan çekilecek! Başrolde Kemal Sunal, Tarık Akan ve dahası!

Hababam Sınıfı denildiğinden pek çok kişinin aklına Kemal Sunal, Tarık Akan, Münir Özkul ve Halit Akçatepe gibi karakterler gelecektir. Yani kimse sonradan çekilen Hababam Sınıfı filmlerini direkt olarak hatırlamaz. Peki bu efsane kadro ile yeni bir Hababam Sınıfı filmi çekileceğini söylesek?

Malum artık teknoloji gelişti, ilerledi. Dolayısıyla vefat eden, yaşlanan oyuncuların bile eski halleriyle filmlerde oynamaları mümkün hale geldi. Bu sayede efsane kadrosu ile Hababam Sınıfı filmi çekmek de çok zor değil.

Hatırlanacağı üzere daha önce Kemal Sunal’ın gençlik halinin yer aldığı bir reklam filmi izlemiştik. Bu film birkaç sene öncesinde yayınlanmıştı. Nitekim aradan geçen sürede teknoloji çok daha fazla gelişti.

Hatta geçtiğimiz günlerde pek çok aktör yapay zeka ile oluşturulmuş olan ses ve görüntülerinin kendilerinden izinsiz bir şekilde yayınlanmasına karşı greve gitmişlerdi. Nitekim grev başarıyla sonuçlandı.

İşte yeni çekilecek olan Hababam Sınıfı filmi de temelde yapay zekaya dayalı bir yapım olacak. Elbette filmde çeşitli oyuncular yer alacak. Fakat bu oyuncuların yerine bizler Hababam Sınıfı’nın efsane isimlerini göreceğiz.

Hem de sesleri ve görüntüleri ile birebir aynı olarak. Üstelik günümüz öğrenci profilleriyle.

Hababam Sınıfı projesinin pek çok kişiyi heyecanlandırdığı bir gerçek. Lakin film hakkında şimdilik daha fazla bilgi yok.

Elbette yapımcı ekibin efsane isimlerin kullanımı için izinler alması da gerekecek. En azından biz böyle düşünüyoruz. Bakalım yapay zeka sinema sektörüne nasıl bir etkide bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x